Najlepsze ceny. Najlepsze oferty.

Restauracja Copernicus

Mieszcząca się w renesansowych wnętrzach Restauracja Copernicus proponuje Gościom dworską kuchnię polską, w nowoczesnej interpretacji utalentowanego Szefa Kuchni – Krzysztofa Wasia. W menu nie zabraknie grzybów, przepiórek, dziczyzny, raków, szparagów oraz innych szlachetnych produktów. Gośćmi restauracji było wiele znamienitych osobistości w tym były prezydent Stanów Zjednoczonych – George W. Bush czy Karol III, Król Wielkiej Brytanii.

Pięciogwiazdkowy Hotel Warszawa - restauracja copernicus
Pięciogwiazdkowy Hotel Warszawa - restauracja copernicus
Taras letni
Jedyne takie miejsce w Krakowie. Kameralna atmosfera zapewniająca ciszę i spokój orazi niespotykany widok na Zamek Królewski na Wawelu, prezentujący dawną siedzibę polskich władców w całej okazałości. Do tego szeroki wybór drinków i win prosto ze znajdującej się w piwnicah hotelu, bogatej winoteki.
Szef Kuchni - Krzysztof Waś
Karierę zawodową rozpocząłem w krakowskich restauracjach współpracując m.in. z Szefem Rafałem Targoszem. Przez 7 ostatnich lat pełniłem funkcję zastępcy Szefa Kuchni Restauracji Copernicus - Marcina Filipkiewicza. W trakcie pracy w Restauracji Copernicus miałem okazję gotować z Grand Chefami Relais & Chȃteaux: Thomasem Bühnerem***, Norbertem Niederkoflerem***, Simonem Taxacherem**. W swojej pracy inspiruję się kuchnią polską, ale przedstawiam ją w nowoczesnej osłonie. Lubię łączyć kuchnię lokalną z międzynarodowymi produktami. Inspiruje mnie również kuchnia azjatycka. Poza gotowaniem dużo podróżuję, odkrywam nowe smaki i jestem zapalonym biegaczem maratończykiem.
Book Online

Rezerwacja stolika

Menu

Typ kuchni: dworska kuchnia polska.
W menu nie zabraknie grzybów, przepiórek, dziczyzny, raków, szparagów oraz innych szlachetnych produktów.
sprawdź menu

Godziny Otwarcia

Pon. - Niedz. / 12.00 - 23.00

Krzysztof Waś

Karierę zawodową rozpocząłem w krakowskich restauracjach.
sprawdź więcej
Galeria