Najlepsze ceny. Najlepsze oferty.

Restauracja Pod Różą

Restauracja Pod Różą od ponad 20 lat szczyci się autorską kuchnią, której inspirację sięgają międzynarodowych źródeł. Nie brakuje tu także polskich, wytrawnych produktów i nowoczesnego podejścia do rodzimej kuchni. Renomę Restauracji znajdującej się w najstarszym Hotelu w Krakowie doceniają wszyscy smakosze kuchni na najwyższym poziomie. Przychodząc tutaj można być pewnym jakości. Kuchnia słynie z własnoręcznej produkcji i unika półśrodków. Tutejsza karta prowokuje do dzielenia się i degustowania wielu smakołyków. Renomowany ranking Wine Spectator od wielu lat wyróżnia tutejszą kartę win, jako jedną z najbogatszych w świecie. Idealne miejsce do letnich degustacji znajduje się tuż przy wielkiej bramie od Zaułku Niewiernego Tomasza, a dla miłośnikom piwnic ze starzonymi trunkami polecamy znajdującą się w podziemiach piwnic z XIV wieku piękną Vinotekę Amarone, miejsce unikatowe. Tutaj można degustować ponad 300 gatunków win. Bar w restauracji Pod Różą wykonany według autorskiego projektu, łączącego czarny dębowy blat z panelami z brązu. Stoliki w restauracji to również indywidualny projekt połączenia stali, brązu i czarnego dębu.

Szef Kuchni - Mateusz Szul
Mateusz to młody adept sztuki kulinarnej, który swoim talentem do wyczucia smaku i inteligencji zachwycił swoich mentorów i uznanych Szefów Kuchni. Swoje pierwsze kroki stawiał właśnie tutaj - w „Restauracji Pod Różą”. Warsztatu uczył się od Szefa Miłosza Grabowskiego. Nauczony dużej dyscypliny pracy i porządku funkcjonowania kuchni z kreatywnym przeświadczeniem i nowoczesnym patrzeniem na gotowanie. Mateusz to z wykształcenia architekt wnętrz, co znakomicie przekłada się na jego wizję prowadzenia kuchni. Dania spod jego ręki są utrzymane w nowoczesnym duchu minimalizmu, skupione na wyrażnym bogactwie smaku i jakości składników. Jest perfekcjonistą, który nie lubi półśrodków.
Book Online

Rezerwacja stolika

Menu

Typ kuchni: międzynarodowa.
Kuchnia słynie z własnoręcznej produkcji i unika półśrodków.
sprawdź menu

Godziny Otwarcia

Pon. - Niedz. / 12.00 - 23.00

Mateusz Szul

Mateusz to młody adept sztuki kulinarnej, który swoim talentem do wyczucia smaku i inteligencji zachwycił swoich mentorów i uznanych Szefów Kuchni.
sprawdź więcej
Galeria